Vasariškai

Įrašas, kurio geidaujate. Tuščias kaip miškai, kuriuose vakar ieškojau ko nepametęs, nuobodokas kaip šiandienos vasara. Jeigu žinote ką įdomesnio parašyt- aš jums ne tik leidžiu, bet ir labai sveikinčiau.

IMG_20170716_133129.jpg

P.S.
Aš tai žiūriu serialus, apie kuriuos jums daug nepasakoju.

(nereiškia kad visus šituos kasdien žiūriu, bet kartais)

PosterPosterPosterPosterPosterPoster

Reklama

108 responses to “Vasariškai

 1. fanta 2017-07-29 15:51

  Užsikimšo degalų padavimo šlangiukas. Vamzdelis. Išmečiau, pakeičiau. Fuel line- kuro linija. Kas čia nesuprantamo.

 2. vilnis 2017-07-29 16:05

  Manau, rašytinėje kalboje tai vadinama degalų žarna. Gaila, kad didysis mašinų žinovas VyneTu dabar aiškiai Klaipėdoje, Jūros dienų šventėje, todėl nesulaukiame jo komentarų.

 3. Buka 2017-07-29 16:34

  Ačiū abiem labai. Kad dar būtų koks kino operatorius… 😀 Nes romanas tarpais parašytas kaip scenarijus. Su užslinkimais, paraleliniu montažu ir kitais terminais, kuriuos suprantu labai aptakiai 😀 Susiradau paskutinį kino epizodą – greitakalbę iš “Rūmų juokdario“ apie nuodus taurėje. Žiūrėsiu filmus kaip pasiutusi po šito Rušdžio romano, ir kuo kvailesnius, gal net Marksus, nes nukamavo kaip nedaugelis. Tikiuosi, Arundhati bus lengvesnė ar bent indiškesnė.

 4. fanta 2017-07-29 16:55

  VyneTu mirkėsi lietuje prie lenkiškos jūros, dabar gal jau girtauja pargrįžęs nuo Gdansko gimton Dzūkijon. Ignoruojat socialinius tinklus, nežinot, kas su kuo kaip ir kodėl vyksta arba ne, shame on you. 😎

 5. VyneTu 2017-07-30 11:13

  Sveiki, mieli bičiuliai!
  Taip, Fanta teisus, k gadalke ne chodi! 😀

  Viską jis žino labai gerai, išskyrus apie BMW, kurio niekada neturėjau. Užtenka man šiuo metu ir liaudiškos Toyotos.

  Nesitikėjau, kad pasigesite ir reiks pagalbos, todėl visą aną savaitę laksčiau po Gdanską, Sopotą ir jo apylinkes ir čia neužsukau. Shame on me. 😦

  Viską gerai išvertėte, nes auto peleko formos užpakalinis automobilio sparnas ir vadintinas peleku, kaipo tiksliai atspindinčiu to meto automobilius ir tam tikrus legendinius modelius, o ne jokiu Aptaku. Aptakas (arba spoileris) yra sportinių auto arba serijinių auto modelių tiuningo atributas, siekiant pagerinti auto aerodinamines savybes arba išsiskirt( žr.straipsnį nuorodoje).
  http://www.autoreviu.lt/portal/categories/1/1/0/1/article/7216/aptakas-ne-tik-puosia

  “Dirt in the fuel line—just blowed it away”
  Taip, galima versti įvairiai, beje girnapusius labai teisus, nes to meto varikliai buvo su karbiuratoriais į kurio degalų kamerą (-as) vamzdeliais ir žarnelėmis papuldavo nešvarumai iš degalų bako (jie praktiškai neužskimšdavo) ir užteršdavo žiklerius (nuorodoje matosi tokie su skaičiukais 2-oje nuotraukoje)
  http://www.motoverzliaraktis.lt/2009/07/karbiuratorius/
  Per juos (per tam tikro diametro skylutę) kuras patenka toliau į maišymo su oru etapą,kurio metu susimaišo su oru ir vėliau paduodamas į degimo kamerą.
  Tad jei ten atsiranda tokios problemos, jos taisomos labai paprastai – atsisukama ir prapučiama suspaustu oru, sakykime kompresoriuku, žikleriai ir išvaloma karbiuratoriaus degalų kamera. (Žiguliukų žiklerius rankine pompa teko prapūtinėti).

  Taigi versti galima, išdėstant sakinį kaip jums patogiau:
  1. Nešvarumai kuro tiekimo (padavimo) sistemoje – užteko prapūsti.
  Reikėjo (Užteko) tik (iš)prapūsti nešvarumus kuro padavimo sistemoje.

  Tai tiek, Buka, nors po laiko.:)

 6. Buka 2017-07-30 12:20

  Ačiū. Pelekas jau buvo įrašytas, o šitą pataisysiu dabar.

 7. VyneTu 2017-07-30 17:14

  Na, galima tikslinti – pelekiniai (peleko formos) sparnai. Tautologijoje “peleku“ vadinama tam tikrų BMW modelių stogo tiuningo detalė.

 8. Buka 2017-07-30 23:08

  http://www.filmweb.pl/film/%C5%BBycie+rodzinne-1970-12128 Girnapusius džiūgavo ir kažką bambėjo apie bergmaniškas rietenas, apgriuvusi sodyba išdaužytais langais labai tinkama “bajorų gūžta“ prasigėrusiam tėtušiui, už prostituciją sėdėjusiai seseriai ir turinčiai didelių pretenzijų (pagrįstų?) gyvenimui tetai. O sūnus, trumpam klasta iškviestas, atitrūko, nenori gyventi tarp trupančių sienų, sprogusių vamzdžių ir voratinklių, bet kažkas gražaus likę tuose purvinuose rūmeliuose, gal prisiminimai, gal gailestis… vis tiek nieko gero nebus.

 9. fanta 2017-07-31 08:47

  O aš vakar pasilepinau prancūziška komedija.

  https://www.kinopoisk.ru/film/972503/

 10. vilnis 2017-07-31 10:06

  „Šeimyninis gyvenimas” yra klasika, man labiausiai patinkantis Zanusio filmas, mėgavausi ne kartą.

 11. Buka 2017-07-31 11:48

  Aš pamačiau tik vakar. Man dar labai “Ketvirčio ataskaita“ patinka. Ir “Ramios saulės metai“. O šiaip tai iš visų lenkų kino korifėjų Zanussio aš, pasirodo, mažiausiai filmų mačiusi. Wajdos beveik viską, o jo vos kelis…

 12. vilnis 2017-07-31 12:34

  Jis šiek tiek nelygus yra, nors fizikas, bet kartais puola į sentimentalumą. Iš senesnių dar patiko „Apsauginės spalvos”, „Kristalo struktūra” ir apie fiziką, „Iliuminacija”. Iš naujesnių — „Persona non grata”.
  A, tiesa, Tau juk sentimentalūs patinka, jei nurodei „Ramios saulės vasara”. 🙂 Wajda ar Kieslowskis man atrodo gilesni.

 13. Buka 2017-07-31 12:51

  Na taip, tie ponai gilesni. Nors “Dekalogo“ su kurtais užsienyje lyginti negalima, anie – tik kai kurių “Dekalogo“ motyvų palengvintas, pritaikytas Vakarams perdirbinys. Wajdos, kiek mačiau, patiko viskas, kiekviename yra scenų, kurios man sukelia katarsį. O Zanussio, rodos, mačiau visus Tavo išvardytuosius, bet prisimenu menkai. “Ramios saulės metus“ ir “Ketvirčio ataskaitą“ prisimenu, o “Apsauginių spalvų“, “Iliuminacijos“ (gal “Nušvitimas“ būtų tiksliau?) ir “Kristalo struktūros“ – ne. Ai, kažkuriame lyg ir kažkas kažkam įkando į ausį (dėstytojai?), kažkuriame talentingas mokslininkas užkasė talentą kaime, o kažkuriame kažkas patraukė į vienuolyną…. Va, kai ką prisimenu vis dėlto 😀 ir nė kiek “Ramios saulės vasara“ nesentimentalus. VA.

 14. vilnis 2017-07-31 13:19

  Na, gerai, Maja Komorowska ten tokia gera, kad pradingsta sentimentalumas. 🙂 Nors pripažink, kad „Ketvirčio ataskaitoje” jos vaidmuo įspūdingesnis ir tema nebanali.
  Bet dar noriu pasidžiaugti Fanta už tai, kad jis žiūri prancūziškas komedijas. Jie aktualius dalykėlius visada sugeba traktuoti jumoristiškai. Sakytume, kad britai dar geresni pasišaipymuose, bet prancūzai tai pateikia labai paprastai, tai savotiškas privalumas.

 15. fanta 2017-07-31 13:50

  “visada sugeba…“
  Nesakyčiau taip kategoriškai “visada“, bet šį kartą taip. Nerimtas filmas apie žiauriąsias imigrantų problemas nekvailai. Man patiko.
  Tam atvejui, jeigu per menkai kreipėte dėmesio į mano padėtas nuorodas, primenu: mes vieną filmą to režisieriaus matėme. Vadinosi kažkaip …
  “Dieve, už kokias nuodėmes“

 16. vilnis 2017-07-31 14:18

  Ne menkai kreipiau dėmesį. Ir kai rašiau apibendrinimą, būtent ir tą filmą turėjau omenyje, ir dar daug lengvabūdiškų kitų, kurių ir pavadinimų neatsimenu, kaip ir to, kuris pas mus turėjo kažkokį kitokį pavadinimą, kai rodė k/teatruose, kažkaip apie vestuves, rodos.

 17. fanta 2017-07-31 18:23

  https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5319114
  Žiūrėjau šį kartą iš torentų, ir netgi su rusiškais balsais ( gadino malonumą, bet buvo pakenčiama…)

 18. vilnis 2017-08-01 12:58

  Dėkui už nuorodą, pasinaudojau.

 19. Buka 2017-08-04 01:12

  http://www.caranddriver.com/pagani/huayra
  Kas yra HYPERCAR? Superautomobilis? Mašinytė, kainuojanti vieną kitą milijoną. Rušdis konkrečiai mini pavadintą kečujų vėjo dievo vardu, nustačiau nesunkiai, kad šita.

 20. VyneTu 2017-08-04 11:03

  Taip, supercar’as. 🙂 O hyper gali reikšti – vienas iš lyderių tarp superautomobilų, “kiečiausias ar krūčiausias“, subjektyviu Rušdžio požiūriu. 😀

 21. VyneTu 2017-08-04 15:42

  Nors iš tikrųjų tai tik supercar’o sinonimas.Imho.

 22. Buka 2017-08-04 23:03

  Labai ačiū, VyneTu. Matyt, liausiuos kalbos komisijai rašinėti. Štai paklausiau, ar galima mafijos vadeivą vadinti “donas“ ir gavau atsakymą, kad TŽŽ “donas“ – ispanų didiko titulas. Lyg aš pati “Tarptautinių žodžių žodyno“ neturėčiau ar nesinaudočiau. Ir, beje. mano nuomone, tai ne atsakymas…

 23. Buka 2017-08-07 16:36

  Atidaviau Rušdį, pradėjau Arundhati. Rašo taip pat gražiai ir aistringai, daugiau kol kas nieko negaliu pasakyti. Žiūrėjom vakar iš patriotizmo indų filmą hindi kalba, “Sandėlis“ (Godam), internete apie jį nieko nėra, bo nekomercinis http://www.imdb.com/title/tt0309632/ “Sandėlio“ režisierius, Dilypas Čitrė, labai geras poetas, daugiau filmų nesikūręs (matyt, šitas buvo pernelyg nepelningas). Istorija lyg ir paprasta, prasidėjo, sakyčiau, net nuvalkiotai – neturtinga mergina ištekinama už bepročio, bet ją nusižiūrėjo našlys šešuras, kuris pirmąją naktį ir ateina pas nuotaką, o ši gindamasi jį užmuša ir pasislepia apleistame 1943 metais britų pastatytame sandėlyje, kuriame kolonizatoriai per didįjį ir specialiai organizuotą tų metų badą (mirė apie 5 milijonus žmonių) slėpė grūdus. Saugoti to sandėlio su dulkėmis virtusiais grūdais (20 maišų) atsiunčiamas naujas sandėlininkas su tarnu. Sandėlininkas sklandžiai kalba angliškai ir šiaip kažkoks bakalauras, todėl jaučiasi baisiai nuskriaustas, kaime nėra nei kino teatro, nei net turgaus, belieka girtuokliauti ir lošti su tarnu kortomis, o čia tokia proga… Viskas vyksta taip, kaip ir turi būti, bet nufilmuota šita bjauri istorija stebuklingai ir virsta savotiška haliucinacija, pora giesmių fone veria širdį, sandėlis ant kalvos primena kalėjimą, o besisupanti tarno padarytomis sūpuoklėmis gęstančių gaisų fone mergina trapi ir graži kaip paskutiniai spinduliai. Filmo interpretacijas skaičiau net dvi, Oksfordo ir tokio Indijos kinų žinovo prancūzo, daugiau šio filmo analizių neturiu, ir abi visiškai skirtingos. Atsidarykit imdb, ten vienas gražus kadras į pabaigą – po šito kadro su žvake bus tik vienas ilgas kadras su bėgančiu sandėlininku, kuris atlapoja duris ir išvysta nuotaką, pasikorusią sūpuoklėmis…

 24. Buka 2017-08-07 18:29

  Dar reikėtų visiems padėkoti už pagalbą, tikrai naudingesnę, negu kalbos komisijos. Kąsnelį Rušdžio įdedu “Intymiuose prisipažinimuose apie knygas“. Šis romanas geresnis už priešpaskutinį, tik galėjo kas penktą puslapį nekeikti Trampo – nusibosta ir su siužetu niekaip nesusiję.

 25. vilnis 2017-08-07 20:55

  Ačiū už ištrauką. Gerai padaryta su filmo montažu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: